Tektura makulaturowa lita


Tektura makulaturowa lita w druku opakowań ?


Stosowana wszędzie tam, gdzie bezwarunkowo sztywność ma ogromne znaczenie. Uznawana powszechnie za najgrubszy materiał papierniczy. Tektura makulaturowa introligatorska lita, bo o niej mowa, to surowiec charakteryzujący się strukturą o zbitej formie. Jej dobrze znane właściwości powodują, że jest ona surowcem wykorzystywanym w wielu gałęziach przemysłu, a jej zastosowanie wykracza nawet poza zasadnicze jej przeznaczenie. Opisywany materiału używa się m.in. w branży farmaceutycznej jako stendy, reklamowej, wydawniczej w oprawie twardej czy też opakowaniowej.


Tektura makulaturowa lita – cechy charakterystyczne


Jak już wcześniej wspomnieliśmy, surowiec ten charakteryzuje się bardzo dużą sztywnością, a co za tym idzie, równie dużą wytrzymałością. Z tego też względu doskonale sprawdza się w branżach, gdzie produkty muszą posiadać odpowiednio wysoką jakość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia surowca jest płaska i gładka, lecz w zwykłej formie mało estetyczna. W celu nadania materiałowi właściwych walorów wizualnych można poddać go procesowi kaszerowania. Zastosowanie surowca wiąże się zarówno z jego gramaturą, jak i grubością, gdyż są to aspekty ze sobą powiązane. Gramatura tektury introligatorskiej litej rozpoczyna się od 615 g, a kończy przy wartości 2460 g. Najczęściej wykorzystywany jest materiał o grubości 2 mm (w naszym asortymencie znaleźć można materiał papierniczy o grubości od 1,4 mm do aż 4 mm).


Zastosowanie tektury makulaturowe litej


Choć opisywany surowiec najczęściej wykorzystywany jest w przemyśle opakowaniowym ze względu na prezentowaną wytrzymałość oraz sztywność, to jego zastosowanie jest znacznie szersze. Materiału używa się do produkcji okładek książek w twardej oprawie, segregatorów, podkładek pod piwo czy też teczek i kalendarzy. Tworzy się z niego również puzzle oraz opakowania do nich, gry planszowe, a także inne opakowania jednostkowe. Z tego też względu tektura introligatorska uznawana jest za surowiec premium.

Tektura makulaturowa lit